| GeorgeEduard a întrebat:

Mi-a sosit factura Orange si am 200lei.
Am abonament Pantera 29 pe iPhone 4s si de regula factura imi vine 134lei.La factura scrie:Enjoy mesage divertisment 52lei.Nu am trimis la nicio emisiune sau altceva.In Februarie mi-am dat numărul la asta știți prostii de alea si in aproape fiecare duminica imi vin 2 mesage de la ei. OARE E DIN CAUZA ASTA?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur, si eu am fost prins in unul din prostiile astea,trebuie sa ai un numar si un mesaj sa trimiti acolo,pentru ca jocul sa se dezactiveze. mesjurile trimise de ei, tu le platesti, pentru ca nu ai citit atent si ai dat ok acolo, esti prins in joc, trebuie sa dezactivezi.Cum am facut eu? Am fost la Vodafone(eu am abonament la ei) si m-au lamurit, mi-au dat un numar si mesajul de dezactivare, pfff, 5 luni am platit, 50 de lei in plus.Fii atent si nu raspunde la acele mesaje, pentru ca mai mult te costa.Ar fi bine sa nu mai amani si sa mergi urgent la cei unde ai abonament.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da

| valentingb a răspuns:

Da, sigur că din cauza asta e. Ai intrat la secțiunea Enjoy și te-ai abonat la serviciul lor. Pentru a te dezabona trebuie să mergi la Orange Shop, să faci o cerere, care e soluționată într-o lună de zile, în care te mai taxează o dată.

| Emosiya a răspuns:

Presupun ca ti-ai luat si un telefon cand ti-ai facut abonamentul, evident mai ieftin, de unde crezi ca scot ei diferenta? baga mai mult la abonament.Mesajele primite din alta parte fara ca tu sa le ceri nu sunt iti fac cost.