| Ana1134 a întrebat:

Mi-am bagat root si apoi l-am scos si mi-am resetat telefonul. Cand intru in magazin play si incerc sa ma conectez imi spune ca nu exista e conexiune stabil desi am internet, cred ca e din cauza root-ului. Ce sa fac?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Re-configureaza-ti conexiunile de internet. Fara, nu merge.

| simulare a răspuns:

Este de la ROOT, am avut aceeasi problema, este un fel de block IP la conectare, trebuie doar sa rogi un prieten sa te lase sa te conectezi pe Wi-fi-ul lui si sa intri pe google dupa aia va merge. Funda.

| simulare a răspuns:

+ Root-ul nu mai poate fi scos, odata ce a fost pus pe telefon (+ garantia se duce)

| Zaygon a răspuns (pentru simulare):

Root-ul poate fi scos daca pui din nou rom-ul original si iti zic asta din proprie experienta ca i-am facut root la o tableta si dupa i-am pus din nou rom-ul original. Si chestia cu garantia e de la brand la brand. Oneplus nu iti anuleaza garantia pentru root.