| andreiliviulup a întrebat:

Buna TPU.
Am un router Wi-Fi si vreau sa ma conectez cu telefonul pe el.
Ma conectez zice ca sunt conectat am semnal excelent si routerul zice ca sunt conectat insabig grinACA dau sa intru pe magazin play/facebook/internet... imi spune ca nu exista nici o conexiune la internet...crying((( Va rog ajutati-ma
Funda celui ce ma ajuta. happy
PS.Am intrat in Setting-About Phone-Update sistemul android esti la versiunea corect

Răspuns Câştigător
| Anastasiaaa1234567899876 a răspuns:

Si eu am patit acelasi lucru dar am sunat la Romtelecom ( acolo am abonamentul ) si m-au ajutat ei sa rezolv problema. Cauta pe net numarul de telefon al companiei la care ai abonamentul si te rezolva ei. Mai ai o varianta sa accesezi adresa 192.168.1.1 si sa iti faci singur setarile. Bafta!

| andreiliviulup explică (pentru Anastasiaaa1234567899876):

Si cum accesez adresa aia 192.168.1.1?

| andreiliviulup explică (pentru andreiliviulup):

Sau tie ce ti-au zis sa faci spune-mi si mie...