| MrWrestleMania a întrebat:

Am cumparat un samsung galaxy s II de la Altex. Si cand cumperi un telefon, ai o folie de protectie cu tot felul de detalii pe ea (nume, sistem, etc). Si azi m-am infuriat si i-am scos-o. Cu zapezile astea mi-e greu sa ma duc la un specialist sa imi puna una calumea. Si mi-e frica sa nu se zgaraie, sau... Credeti ca mai are nevoide de folie de protectie? Ca am inteles ca ecranul e anti zgarieturi. Si tin foarte mult la el, nu vreau nici o zgarietura happy Ce sa fac? Mai trebuie folie sau nu? Dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Ciocolatăăă a răspuns:

Buna. Nu conteaza ce fel de ecran ai, tot este mai bine sa il previi de zgarieturi. Eu tin folie pe ecranul telefonului meu din august, de cand l-am cumparat. Folii poti cumpara din Altex, Domo, Flanco sau chiar magazinele Orange, Vodafone, Cosmote. Sper ca te-am ajutat! Fundita? :d

18 răspunsuri:
| 1Q a răspuns:

Nai nevoie de folie de protectie te incurca mai mult nici nu vezi bine nici nu mere tocuh-u calumea, daca ti neaparat sa iei o folie nu trebuie sa te duci la un specialist poti sa comani de pe net, insa daca ai grija de el no sa pateasca nimic, insa exista posibilitatea sa se zgaire la un moment dat insa asta nu e o tregedie poti sa cumperi substanta de indepartat zgarieturile merge 100%

| uncharted3 a răspuns (pentru 1Q):

Cum se numeste aceasta substanda de indepartat zgarieturile? unde o gasesc?

| Levya a răspuns:

Daca e Star am si eu,eu i-am dat-o e enervanta, nu vezi nimic de ea, poate te duci sa iti puna una transparente

| CrissuCristina a răspuns:

NU ai nevoie neaparata de o folie si eu am telefon cu touch screen si i-am dat floia jos de cand l-am cumparat.

| CrissuCristina a răspuns:

Folia*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca e nevoie

| alexmitzyy a răspuns:

Eu zic ca e nevoie

| IseeVoices a răspuns:

Stai linistit nu o sa pateasca nimic si eu am S2 l-am scapat si pe jos si nu are nicio zgarietura... deci recomand sa nu iti mai pui folie pentru ca nu are rost are Gorilla Glass care e suficient daca era Iphone era un motiv sa te ingrijorez deoarece se zgarie repede mai ales daca l-ai scapat poti sa-ti iei adio de la el. happy

| SokarDax a răspuns:

Yo cred ca ar trebui alta folie de protectie! Yo am avut un telefon vanzatorul de la Vodafone mi-a zis ca este anti zgarieturi si am luat folia dupa ecran si nu a durat mult cam vreo 4 zile ca am avut si o zgarietura. Yo zic ca mai bine ar fi daca ai pune alta folie de protecti!

| otilikapostolik a răspuns:

Folia e o chestie ce trebuie clar indepartata, asta e logic!

| otilikapostolik a răspuns:

Folia e o chestie ce trebuie clar indepartata, asta e logic! Si eu am un HTC si o tableta samsung7500 si le am dat folia jos de la inceput si nu s-a intamplat nimic sunt intacte!

| NoNameMike a răspuns:

Normal.si eu mi am luat unul touch si mi am scos folia cum l am cumparat si e zgariat foarte rau

| brabetemananca a răspuns:

Eu zic ca e nevoie

| Maxiimuss a răspuns:

Salut! Daca ai grija de el, folia nu este o necesitate. Eu am un HTC Desire HD cumparat acum 10 luni de zile si nu i-am luat nici husa nici folie si iti zic sincer ca n-are nici o zgarietura...depinde de cum ai grija de el.

| Incorruptibleman a răspuns:

Cel mai bine iti iei o husa (protectie fata-spate) si scapi de probleme. Plus ca telefonul este Super Amoled si poti sa il bagi si in apa ca nu pateste nimic(doar sa nu-ti intre apa la difuzoare).

| gabidragoss a răspuns:

Eu zic ca e nevoie

| Loveisspecial a răspuns:

Bunna. happy si fratele meu are Samsung galaxy s si prima data si.a luat folia jos dupa care s-a dus la un specialist sa isi puna alta folie. Si eu am un telefon cu touch si i-am dat folia jos.Pana acum nu are nicio zgarietura (Nokia c7)winking

| SekretBoyy a răspuns:

Logic Ca Trebuie... Nu conteaza ca e Anti-Zgarietrui... Pune foliawinking