| OMGisBrainiac a întrebat:

Mi-am luat o tableta Vodafone Smart Tab II dar ii tine bateria doar cateva ore... ce credeti ca ar trebui sa fac?
Este vreo problema daca folosesc alt incarcator decat cel original [acela s-a crapat]

Răspuns Câştigător
| Curious9 a răspuns:

Un prieten de-al meu are un model asemanator, si pentru el a mers. Asadar, incearca:
-scoate sunetele la atingere ( sau vibratiile )
-scoate melodia de start/inchidere telefon
-opreste vibratiile pentru notificari/mesaje
- daca folosesti wifi, seteaza internetul sa
a. primeasca notificarile de pe facebook odata la 2 ore ( in aceste 2 ore sa nu se utilizeze internetul )
b. sa se inchida automat conexiunea la internet daca nu-l folosesti pentru 5 minute
- inchide toate aplicatiile dupa te hotarasti sa lasi tableta din mana
- muta aplicatiile pe card, nu le tine pe tableta
-inchide tableta noaptea

Referitor la incarcator, nu, nu este nici o problema.

Masurile de mai sus ar trebui sa mareasca timpul la o zi si jumatate, poate chiar 2, cu noroc. De asemenea de preferat sa nu te uiti la filme pe ea. Sa incalzeste calumea.

Bafta!

1 răspuns:
| Sandrailii a răspuns:

Depinde.Daca voltajul difera fata de celalalt incarcator, da.Amperii por sa difere, dar voltajul nu.Cu timpul se deterioreaza bateria, acumulatorul etc