| ykwty a întrebat:

Mi-am luat un J5 2016 și camera pe față este de 5 și mi se pare că face poze ciudate. gen, par încețoșate/"pictate", nu știu cum să zic. M-am uitat prin setări, nu este de acolo și pe net nu am găsit nimic. Am avut un Grand Prime și camera era tot de 5, iar pozele erau clare. Ce să fac?
Și mai am o problemă, cum pot să dezactivez funcția prin care fac poză prin atingerea ecranului? Aș vrea să fac doar apăsand butonul respectiv sau/și butoanele de volum, nu-mi place apăsând pe ecran.

Răspuns Câştigător
| Georgian_Daniel_Feraru_1997 a răspuns:

La o resolutie de 720p este si normal sa nu ai o claritate exceptionala.Eu am avut LG G2 Verizon si camera era de 13 spate si claritatea era mai buna ca la iphone.Deci poti sa ai o camera de 5mp si sa se vada mai bine, dar poti sa ai o camera de 5mp si sa se vada mai "prost".Nu trebuie sa ai mari pretentii de la un telefon care este sub 1.000 de lei.

8 răspunsuri:
| FluturicaMicaMica a răspuns:

Nu merge Grand Prime-ul? Dacă nu, nu cred ca te pot ajuta. Eu zic ca ai putea să-ți iei o aplicație ca Retrica si fa-ti pozele mai frumoase.

| Georgian_Daniel_Feraru_1997 a răspuns:

Ai incercat sa stergi camera cu o carpa?

| ykwty explică (pentru Georgian_Daniel_Feraru_1997):

Da, normal.

| ykwty explică (pentru Georgian_Daniel_Feraru_1997):

Am primit sfaturi cum că este foarte bun și am mers pe încredere. Nu pot să schimb în nici un fel felul de a se vedea pe camera frontală?

| Georgian_Daniel_Feraru_1997 a răspuns (pentru ykwty):

Telefonul este bun, m-am uitat la review insa la camera nu ai ce-i face. Eventual incearca sa fotografiezi din diferite pozitii, lumina etc.

| ykwty explică (pentru Georgian_Daniel_Feraru_1997):

Bine, mulțumesc frumos.

| Georgian_Daniel_Feraru_1997 a răspuns (pentru ykwty):

La o resolutie de 720p este si normal sa nu ai o claritate exceptionala.Eu am avut LG G2 Verizon si camera era de 13 spate si claritatea era mai buna ca la iphone.Deci poti sa ai o camera de 5mp si sa se vada mai bine, dar poti sa ai o camera de 5mp si sa se vada mai "prost".Nu trebuie sa ai mari pretentii de la un telefon care este sub 1.000 de lei.

| Lucian_Iancu_1999 a răspuns:

Salut.Iti voi pune un tutorial cum sa faci sa modifici rezolutia si functia butoanelor de volum pentru camera