| ElenaOtilia a întrebat:

Mi-am pierdut telefonul si aveam toate numerele in el, cum le pot recupera?

9 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Daca a fost pe abonament, suna operatorul si te va indruma cum poti obtine numerele cu care ai vorbit.

| InVisible99 a răspuns:

Mergi la Orange si le spui ce ai patit, sa-ti dea alta cartela cu acelasi numar si sa-ti transfere numerele de pe cea furata.

| radu75 a răspuns:

Nu mai poti recupera agenda decat daca esti la abonament si ai optat pentru varianta sa ti salveze ei numerele in baza lor, altfel le ai pierdut!

| Irena97 a răspuns:

De la prieteni pe mess si de la rude direct sau tot pe mess, sau mesaje facebook. Altfel nu ai cum.

| denylov3 a răspuns:

Mergi la Orange sau de la cine ai avut cartela si spui sa o blocheze si sa iti dea alta

| alexpuya88 a răspuns:

Te duci la operator

| Lovepets1999 a răspuns:

Depinde la ce retea esti. De exemplu un verisor de-al meu tot asa a patit, dar iainte sa-l piarda (de fapt cand si-a luat cartela) s-a dus la "Orange" (el acolo avea) si a cerut optiunea in care toate numerele de telefon sa fie in baza lor de date. Astfel cand a pierdut telefonul s-a dus la "Orange" si si-a recuperat toate numerele.Altfel nu stiu cum ar fi putut. Funda?

| faby1 a răspuns:

Salut! iti poti recupera telefonul, dar contactele...mai putin. Acum depinde de persoana care la gasit sa fi aruncat cartela. Oricum pentru gasirea telefonului, iti trebuie cutia lui, analizeaz-o si vezi ca undeva scrie: IMEI: codul respectiv. Te poti duce cu acel cod la operator, dar si cu garantia(optional) si ei il vor cauta pe baza de cod si il vor gasi, dar acum ai sanse mici sa mai recuperezi cintactele, mai ales daca l-ai pierdut de mult timp.

| turchis2 a răspuns:

Du-te la cosmote sau Vodafone ori Orange la vreun reprezentant si spune-le ca ai pierdut cartela dar nu stiu daca iti poate recupera si numerele dar nr til poti recupera! bafta