| marioooarmani a întrebat:

Buna la toti... vreau sa stiu mi-am pierdut telefonul si aveam cartela in ea., as vrea sa stiu daca imi pot recupera numarul de telefon cumva?

Răspuns Câştigător
| CiocolataAlbaAerata a răspuns:

Da,daca esti la Orange mergi la un Orange shop si te rezolva ei. numai daca nu ai seria simului si nu stiu mai ce care sa dovedeasca ca e nr tau, vei completa o declaratie pe propria raspundere si vrei plati vreo 30-40 lei

5 răspunsuri:
| CiocolataAlbaAerata a răspuns:

Mersic pentru funda! happy

| schmoll a răspuns:

Daca esti pe reincarcabila nu mai poti face nimic, daca esti pe abonament mai exista sperante, suna la el, imi pare rau, o seara buna sai aihappy

| Kosmin19 a răspuns:

Numarul ti-l poti recupera dar telefonul nu.

| eduardpuiu93 a răspuns:

Te duci la un magazin al operatorului de telefonie mobila la care esti abonata/ai cartela prepay. Le spui numarul tau de telefon pe care l-ai pierdut si ei iti dau o alta cartela SIM cu acelasi numar de telefon. Problema este ca acea cartela SIM costa vreo 40 RON. Daca ai abonament la ei, probabil nu te va costa nimic. Eu unul sunt la Orange prepay si dupa 4 ani nu am pierdut cartela dar s-a demagnetizat. Fiind client vechi la ei, nu m-a costat nimic schimbarea SIMului.

| bogdannutz a răspuns:

Te duci la operatoru detelefonie:acolo iti va inchide sim-ul pierdut si iti va da altul cu acelasi numar(proprie experienta la Orange)
P.S.:am inteles ca daca era cartela, nu abonament, mai platesti ceva.