| kaliass a întrebat:

Mi-am pus un model de deblocare ecran la un Samsung galaxy gio si l-am uitat si acum nu-mi mai pot debloca telefonul. Stie cineva ce este de facut?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa te duci la nici un centru, decat daca ti-ai uitat Google Account.Si mie mi s-a intamplat la fel, pe undeva pe acolo ai un buton cu mi-am uitat parola apesi acolo pui numele de a google account pe care ti-ai facut telefonul si cu care downloadezi jocuri de pe android market si parola de la acel cont contul trebuie sa aiba @gmail.Com la sfarsit si daca nu te duci la un centru gsm, te costa 50 de lei si ti-l resofteaza

| flipthelick a răspuns:

Ai putea sa te duci la un centru gsm sau la un centru Cosmote, Vodafone sau Orange, depinde de unde ai mobilul, succes.

| emi81 a răspuns:

Http://androidadvices.com/hard-reset-forgot-lock-pattern/
Aici scrie exact cum sa ajungi la butonul de Forgot Password/Pattern. Apoi dfaci cum a zis KenDor, daca ai google account. Daca nu ai trebuie sa faci un hard reset cum scrie aici: http://www.artima.com/forums/flat.jsp?forum=126&thread=326012.
Insa ai grija pentru ca in manualul telefonului scrie "Dacă uitaţi codul PIN sau parola, aduceţi dispozitivul la
un Centru de Service Samsung pentru a-l reseta".