| Angela56 a întrebat:

Mi-am scapat telefonul in apa si l-am bagat in orez si l-am lasat in soare timp de 7 ore sau mai mult. Vad ca s-a aprins telefonul dar sa umblu pe el nu cam merge, adica touch screen nu functioneaza, nu stiu ce sa fac. Stiți voi cumva ceva? Va rog sa ma ajutați

Răspuns Câştigător
| N0H4CK a răspuns:

Trebuie sa il lasi in orez cu bateria scoasa 24 de ore imediat dupa ce l-ai scapat in apa. L-ai lasat prea putin. Pune-l iar si lasa-l 24 de ore, ca nu pierzi nimic

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Lasa-l in orez MINIM 24 de ore - pana la 2 zile complete.

| gelu1970 a răspuns:

Mergi la un service sa il deschida si sa elimine total umezeala din interior.
Orezul e de efect atunci cand nu ai un service aproape si trebuie sa astepți ziua urmatoare.
Si nu mai face prostia sa il ții aprins. In plus daca poți scoate bateria e foarte bine.