| adrianolah1 a întrebat:

am o problema.
Astazi am vorbit la telefon pe timp de ploaie, cand ajung acasa telefonul incepea sa dea comenzi singur, l-am stins si am incercat sa il bag intr-un bol cu orez.
L-am lasat vreo 30 min acolo dupa care am pornit telefonul, telefonul mergea dar cand sunam pe cineva, nu ma auzea.
Atunci l-am bagat din nou in orez inca vreo 15 min, l-am aprins si acum nu mai merge touchscreenul..merge doar butonul de turn off
Va rog ajutati-ma, sunt disperat.

Mentionez ca telefonul e: Alcatel one touch 6030x (San remo)

3 răspunsuri:
| KingTheKing a răspuns:

Lasa-l sa se usuce complet

| GabyLemon14 a răspuns:

Cel mai bine este sa scoti bateria din sa-l lasi o jumat de ora dupa stergi ecranul si telefonul prin inauntru usor si bateria tot usor. Dupa il bagi si cred ca va merge mi s-a intamlpat si mie dar a pocat pe ecran si o lua razna dar l-am sterg cu o laveta si a mers normal

| adrianolah1 explică (pentru GabyLemon14):

Bateria nu se poate scoate, e incorporata in el, noaptea trecuta l-am lasat sa se usuce in orez, dar tot nu merge touchscreenul.