| x2gk9r a întrebat:

Neata… la multi ani
un mic sfat daca se poate
am folosit low power mode pe iphone si chestia e ca nu am stiut ca cica e posibil sa scada performanta, l-am folosit doar 2 zile iar aseara nu l-am mai activat ca nu avea rost si mi s-a blocat in camera cateva secunde…
simt ca e din cauza low power mode.
eu m-am gandit sa reincarc tel de la 0 ca sa se elimine toata bateria care am folosit-o cu low power mode.
sfat?

6 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Camera nu se blocheaza de la low power mode, se blocheaza de la faptl ca sigur avea prea multe aplicatii deschise in fundal.

| x2gk9r explică (pentru Wr3nch):

Aveam doar 2 in recente si cand am sters prima si am intrat in camera s-a blocat cateva secunde nu stiu ce sa fac…

| x2gk9r explică (pentru Wr3nch):

Un sfat ce sa fac?

| suntserios a răspuns (pentru x2gk9r):

Treci pe Android

| Wr3nch a răspuns (pentru x2gk9r):

Nimic. Te stresezi prea mult. Faptul ca aplicatia a sacadat cateva secunde nu e semn ca ar fi defect. Se poate intampla din diverse motive.

| carevaescu a răspuns:

Energia din baterie nu are in sine legatura cu softul care gestionează procesele.

Sfatul 1. Ești suficient de obsedat de bateria ta la iphone incat sa fie posibil patologic. Această latură a ta nu are soluții tehnice. Posibil să fie legată de alte trăsături ale tale și cel mai bine vezi un specialist.

Sfatul 2. Învață mai mult despre consumul de energie (baterie) al telefoanelor mobile. Vei găsi și ghiduri despre cum să gestionezi mai bine