| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu ce are bateria de la tableta mea.
Cand o bag la incarcat se incarca foarte greu si cand o scot de la incarcat in cateva minute raman fara baterie.
Daca stau cu tableta in timp ce este la incarcat nu se mai incarca, de exemplu acum e incarcata 32% si mai mult nu se incarca.
Inainte nu era asa, adica bateria tinea destul de mult si puteam sa stau cu ea si cand era la incarcat fara nici o problema,.
Exista vreo aplicatie in Google Play care poate sa indrepte situatie sau trebuie dusa la reparat?

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Acumulatorul!

| darrio2007 a răspuns:

Ai nevoie de o alta baterie.Clar ca lumina zilei.Mergi la un service. Daca nu o au deocamdata, pot face comanda.

| neutrino a răspuns:

Acumulatorul sau bateria cum ii spui tu, are si el o viata de functionare, deci rezista la un numar finit de incarcari, dupa care da semne de oboseala, asa cum se intampla acum la tine. Asadar, cumpara altul nou.