| Anonimul151 a întrebat:

Nu știu dacă o pot numi problema, pentru ca momentan nu ma deranjează. Nu este ceva grav, însă... telefonul meu clar are o problema din semnele următoare. Dar nu știu ce anume...

De exemplu intru pe google pentru a cauta ceva, luminozitatea e dată la maxim, se vede efectiv aplicațiile pe ecran... Cameră foto, magazin play etc. Uneori chiar și tastatura...

Nu știu cât de bine am explicat, dar am încercat...

Am auzit de această problemă dar nu mai știu unde și nici nu mai știu ce problemă este...

Ce problemă poate fi? Este o problemă grava?

Răspuns Câştigător
| VoidEternal a răspuns:

Ambele răspunsuri primite sunt gresite. Burn in se numește, nu screen burn și e o problema a ecranelor AMOLED mai vechi sau de calitate mai slabă. E un defect fizic al ecranului, nu se poate repara, nu are legătură nici cu bateria. Apare când ecranul afișează pentru perioade excesiv de mari aceeași imagine, și imaginea respectiva este *arsa* in display. Cu timpul o sa fie mai rău, mai ales dacă folosești doar unele aplicații mult timp.

| Anonimul151 explică (pentru VoidEternal):

Da, chiar mi am amintit după ce am pus întrebarea, am mai cautat și pe net și am găsit...mulțumesc

3 răspunsuri:
| Anonimul151 explică:

În timpul încărcării nu e foarte normal să folosim telefonul deoarece se va strica mai rapid.

Pe lângă asta, ai jignit fără un motiv. Ceea ce nu e în regulă.

| wizzard1 a răspuns:

Buna se numeste Burn Screen si s-a facut de la stat pe telefon in timpul incarcari in general se face umbre de la tik tok sau search de pe google