| Andreea112234 a întrebat:

O parere despre HTC one mini 2? Cat ii tine bateria? Si o parere despre iphone 6. Cat tine bateria la iphone 6 si ce culoare sa aleg alb sau negru?

Răspuns Câştigător
| FlorinCiokan a răspuns:

HTC One Mini 2 - e un telefon slab. Display slab si memorie putina 1gb ram. Camera si bateria sunt bune. Ar trebui sa te tina 6-8 ore gaming intesiv si 2 zile cu cateva apeluri mesaje si putin gaming.
iPhone 6 e un telefon de top. E mult peste HTC. Bateria e putin mai mica ca capacitate dar cam tot atata ar trebui sa te tina +/- 1 ora.
Culoarea Neagra ( Space Gray ) e cea mai eleganta si misto.
Bafta.

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DEPINDE ce memorie are acel iPhone 6...
Dintre acestea, eu aş alege Apple iPhone 6 (128GB) deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......ompare.php

Timpul cât ţine bateria diferă şi depinde de cât & la ce foloseşti telefonul...

Toate cele bune!