| cocacola007 a întrebat:

Am un iPhone 4s 16gb decodat cu gevey, de aproape de 2 ani de zile, cumparat sh. Anul acesta as vrea sa fac un upgrade deoarece pur si simplu m-am saturat de acest 4s, tin sa precizez ca bateria nu mai tine si se misca foarte greu. Marea intrebare este: Ce sa aleg dintre un iPhone 5c si iPhone 5, amandoua sh. Ce parere aveti despre iPhone 5c, este mai slab decat 5-ul? merita trecerea de la 4s la 5/5C? Vreau iPhone deoarece mai am si un iPad mini si ma inteleg foarte bine cu iOS-ul.Astept pareri din partea mai multor utilizatori. Multumesc mult

4 răspunsuri:
| Urechilă97 a răspuns:

5 simplu, parerea mea, eu am 5s. sunt foarte multumit. Am auzit la multi ca 5c`u sta foarte bine cu baterie. in rest 5`u simplu e super ok, parerea mea ..plus ca e metal nu plastic happy

| Urechilă97 a răspuns (pentru Urechilă97):

Ps: te sfatuiesc sa mergi pe varianta neverlocked(liber de retea din fabrica).

| cocacola007 explică (pentru Urechilă97):

Deci la 5C tine mai mult bateria decat la 5?

| Urechilă97 a răspuns (pentru cocacola007):

Da, iPhone 5c are bateria de 1507 mAh si iPhone 5 are de 1440 mAh