| NoName551 a întrebat:

O persoana se afla in Italia si are numar de telefon de Romania. Daca din Romania il suna cineva, va face cost suplimentar?

2 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Da, va fi taxat suplimentar, dar posesorul telefonului aflat în Italia - într-o zonă de roaming - nu cel care îl sună din România (el va achita o taxă obişnuită unei convorbiri naţionale, diferenţa fiind achitată de cel pe care îl sună).

| CM7YRE a răspuns:

Http://www.windowsphone.com/......ta-roaming
http://legestart.ro/afla-tot-ce-ar-trebui-sa-stii-despre-roaming/
"Pentru acest serviciu, operatorul străin percepe anumite taxe operatorului de acasă, care mai departe vă sunt facturate dumneavoastră."
Deci, o sa faca.