| anonim_4396 a întrebat:

Ofer FUNDA.Toata familia mea are telefoane marca Iphone.(sora,tata,ma,eu)Si suntem conectati la acelasi cont de iCloud pe toate aceste dispozitive.Ce face asta? Pot vedea ce fac ei pe telefoanele lor? Sora mea nu stiu ce a facut ca acum are toate contactele lor,iar eu nu vreau sa imi apara tot ce fac ei pe telefoane,nici eu nu vreau sa imi apara toate pozele, etc.
Imi poate explica ce face iCloud-ul daca suntem toiti conectati la acelasi si cum as putea sa schimb asta?

2 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Fa-ti propriul cont iCloud.

| PedoBarbie a răspuns:

Cel mai bine ar fi ca fiecare membru să îți facă contul lui propriu să nu mai împărțiți același cont la toți patru.