| Inj3ct0r a întrebat:

Pai am un iphone 6 si as vrea sa-l schimb dar nu stiu cu ce...
As vrea un iphone x sau un galaxy s9, ce sa aleg?

7 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Samsung.
Iphone este pentru aia "bogati".
Ai milioane de motive pentru care sa iei un Samsung cat despre iPhone... personal pot spune ca il detest.

| siriusblack98 a răspuns:

Pentru pretul lui lui x-ul nu ofera cine stie ce performante neobisnuite.Cu exceptia pozelor care se ridica putin deasupra lui s8+.Poti sa alegi ce vrei ca oricum mai mult de 2 ani nu il vei putea utiliza nici pe unul si nici pe celalalt.

| OnePiece a răspuns:

S9

| Sagemi67 a răspuns:

Recomand sa iti cumperi un Galaxy S9! Acest telefon a primit multe cuvinte de lauda mai ales la camera care este cea mai buna camera de pe un smartphone in momentul actual.Ecranul este mare si HDR cu niste culori superbe. Iphone-ul x este o mizerie cu acel breton sus..nu sunt fan Iphone dar si acest X are o camera buna si componente bune dar daca esti destept iti cumperi ceva ce iti place nu ce zic altii chiar daca eu iti recomand S9! Mult succes si sa-l porti sanatos pe oricare din ele. happy

| LarissaLary189 a răspuns:

Ia-ti iPhone X, face poze smechere, se misca bine, iar tata l-a scapat de 500000 de ori, si inca nu s-a spart, zgariat sau ceva. Cat despre Samsung Galaxy S9 nu stiu nimic, stiu decat ca si el face poze destul de faine. Acum, e alegerea ta ce telefon iti iei.

| LordFlacko a răspuns:

Depinde de ce asteptari ai tu de la un telefon. Iphone x e cam acelasi lucru cu iphone 7 si 8 doar ca are camera mai buna si e mai mare (asa ca mai bine iti iei iphone 8 ca dai mai putini bani pe el si e exact ca X doar ca are camera putin mai proasta decat el). Iar Samsung Galaxy s9 din cate am auzit este foarte bun, mai ales daca ai de gand sa il folosesti pentru serviciu daca ai peste 18 ani, are o camera excelenta si calitatea culorilor e foarte buna.
Cel mai probabil daca esti copilas si ai in jur de 15-16 ani, tinzi sa alegi un iphone pentru ca toti il vor ca au impresia ca e ceva de "fite" si arata mai cool cu el, dar daca esti mai matur si nu iti pasa de cum arata spatele unui telefon si daca are un mar pe el, atunci vei realiza ca Samsung e mai bun din toate punctele de vedere (poate iphone arata mai bine decat el, dar nu se compara cu modul de functionare al Samsung-ului).

| Cevrei a răspuns:

Iphone X! E cel mai bun telefon si niciodată n-ai sa regreți ca l-ai luat. Si ea mai bun ca samsungul s 9! Si in plus toată lumea are Iphone până când si copiii de 10 ani? Iphone e la putere?