| Adryan_Maryan_1998 a întrebat:

Nu stiu ce sa aleg dintre Samsung Galaxy s6 si Iphone 6!

Răspuns Câştigător
| WLMA a răspuns:

Depinde de banii tăi, dacă îți perimiți să întreții un iphone (huse, folii, încărcător, căști, sunt foarte sumpe) recomand iphone pentru că sistemul de operare e mai bine optimizat, nu dă așa des crash și merge mai fluent. Samsung nu recomand în general, rezistă puțin (1-1,5 ani) și ultima perioadă din viața dă crash des și se mișcă greu (vorbesc din experință S1, S3, Note3, etc). Dacă ai de gând să-l schimbi într-un an sau maxim doi și nu prea ai banii, cumpără Samsung, dacă nu, recomand iphone.

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Samsung Galaxy S6 Edge (128GB) deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......ompare.php

Toate cele bune!

| Adry05 a răspuns:

Samsung, e mai rezistent la cazaturi, bateria tine mai bine, incarcatoarele sunt mai rezistente, nu se blocheaza la fel de mult ca Iphone.

| Edy_Mihai_Eduard_1980 a răspuns (pentru Adry05):

IPhone-ul nu se blocheaza deloc

| 6684464 a răspuns:

Daca ziceai iPhone 6s, ala era. Dar iPhone 6 in comparatie cu Galaxy S6. neah.
Iati galaxy s6, nu o sa regreti.