| costinvlad49 a întrebat:

Pentru a mari semnalul 4g nu ar fi logic sa se monteze amplificator de semnal de exemplu sa lege antena externa lângă antena aia mare și după sa ducă antene mici prin oraș pe blocuri din 50m în 50m?

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Ca sa vina dupa romanasi paraleli cu tehnologia sa ii dea in judecata ca is radiati de antene? Nu merita efortul laughing

| johnnny123 a răspuns:

Lăsând la o parte aspectele tehnice, cam care crezi că ar fi costurile montării de antene din 50m în 50m și cine ar suporta aceste costuri?

Ți-ar conveni ca abonamentul care astăzi costa 5 euro/lună să coste 100 euro/lună ca să-ți poată monta o sută de mii de antene în oraș?

| costinvlad49 explică (pentru johnnny123):

Poți sa montezi tu adică dai banii și îți baga antena pe bloc sa pună locatarii bani unii de la alții și in scara sa fie antena interna și antena externa legata la cea mare. 50 RON nu este mult

| Ineys a răspuns:

Ba da domnu' inginer.