| Bucur_Andrei_1996 a întrebat:

Vreau sa cumpar un amplificator de semnal GSM: 900 Mhz (cu antena exteroioara, interioara) pentru ca langa geamuri si pe scari in fata usii de la casa am semnal foarte bun, iar in casa semnal foarte slab. Am cartela Vodafone. Am sunat de cateva ori deja la ei si nu au rezolvat problema.

Vodafone emite semnal FDD, 900, E-GSM (cel putin pe 2g/3g) adica Upload link 880-915 Mhz si Download link 925-960 Mhz.
Amplificatorul pe care vreau sa-l cumpar functioneaza pe: Upload link 885-915 Mhz si Download link 930-960 Mhz.
Va pot da si link-ul cu toate informatiile despre acest amplificator.

Aveti idee daca acest dispozitiv va functiona? Imi va imbunatati semnalul din casa?
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Din ce spui, banda de frecvenţe este amplificată pentru 2-3G. Clar că vei avea o îmbunătăţire substanţială