| costinvlad a întrebat:

Am Orange si semnalul este slab. Ce pot sa fac? Am un Oukitel U15S. Cum sa fac sa am semnal mai mare? Ms. Orange 3G. Pe blocuri parca sunt antene speciale. De ce nu se pun si la sat si oras pe stalpi din 3 in 3 sau 2 in 2 stalpi? Am marshmallow.

Răspuns Câştigător
| TrustMeIKnow a răspuns:

NU este de la retea, este de la telefon, nu are benzile necesare sa aiba semnal 'bun'.

Este compatibil cu Romania, dar nu are toate benzile care lucreaza in tara noastra sa zicem asa. De aceea majoritatea telefoanelor ieftine fabricate in china/india nu au foarte multe benzi sau daca au, le au pe cele necesare in china...

De aceea telefoanele precum Xiaomi/OnePlus/Oppo si multe altele care incearca sa se extinda in afara Asiei trebuie sa ne ofere benzi compatibile cu... toate tarile.

1 răspuns:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Te asteptam cu un mesaj privat in care sa ne oferi numarul de telefon si adresa la care folosesti serviciile, astfel incat sa putem verifica situatia in zona ta.

O zi buna,
Orange Helper