| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Pentru cei care se stiu foarte bine la Internet dacă am aproximativ 7 GB NET imi ajung dacă stau aproximativ 5-6 ore pe net astăzi? Sunt la Orange... Si depinde și de ce telefon ai? Sau nu contează asta?

15 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Daca e 5G sa speram ca da.

| Ciocinta_Alexandru_1976 explică (pentru Catrice):

La ce te referi? Am Note 10 + 4G+

| Catrice a răspuns (pentru Ciocinta_Alexandru_1976):

Paid nu știai ca cu cat e mai mare viteza cu atat consuma mai mulți giga?

| Ciocinta_Alexandru_1976 explică (pentru Catrice):

E 4 G+ Apropo care telefoane au 5G sau 5G+ Ai habar?

| Catrice a răspuns (pentru Ciocinta_Alexandru_1976):

Daca aveam bani să-mi iau unul, știam laughing

| JicaContra a răspuns:

Nu depinde de telefon, depinde ce faci cu telefonul, daca stai pe whatsapp atunci poate iti ajung, daca stai pe Facebook ma indoiesc, daca stai pe Youtube in mod SIGUR nu iti ajung

hOrrange e cel mai zgarcit la net, parca ar aur or smth

la digi am 50G...

| Ciocinta_Alexandru_1976 explică (pentru JicaContra):

Si daca ma uit în seara asta la City Lyon 3 ore maxim îmi ajunge?

| JicaContra a răspuns (pentru Ciocinta_Alexandru_1976):

OOOPS, ai spus azi, credeam ca e in general pe luna
da, cred ca iti ajung cu briowinking

| Ciocinta_Alexandru_1976 explică (pentru JicaContra):

Tu cam cati consumi pe zi? Cati GB de Net ma refer

| JicaContra a răspuns (pentru Ciocinta_Alexandru_1976):

Foarte putin, insa acasa am wifi, la servici am wifi, si pe drum nu ma uit la stream-uri (filme online, Youtube, etc.)

| cfrtobias a răspuns:

Eu nu inteleg de ce nu va luati digi sau upc si aveti nelimitat

| Ciocinta_Alexandru_1976 explică (pentru cfrtobias):

La Orange Vodafone sau Telekom. Nu e nicio opțiune pentru internet nelimitat?

| cfrtobias a răspuns (pentru Ciocinta_Alexandru_1976):

Tu ai modem de ala stick? Vodafone = upc acolo trebuie sa aiba da prin cablu

| CdeMetal a răspuns:

Sunt atatia factori care pot influenta consumul, depinde foarte mult ce fel de activitate ai, daca te uiti la video-uri sau doar citesti.
Si nu vad ce legatura are modelul de telefon in treaba asta.

| Cksihja a răspuns:

Eu consum cam un giga pe zi uneori și trei dacă mă uit la vreun film. Intră la setări la utilizarea datelor și acolo ai un consum de date per aplicație și îți poți face o idee despre propriul tău consum.