| DarkLaden a întrebat:

Pot pune 2 hard disk-uri de 80 gb la o unitate? Daca da cum? Trebuie dus la aia cu reparatii si din alea?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

N-ai spus pe ce fel de cablu'. IDE sau SATA. Oricum se pot pune. Singura diferenta este ca la IDE (ATA) trebuie pus un HDD pe master si celalat pe slave sau cable select. Uita-te aici: http://forum.ubuntu.ro/viewtopic.php?id=9471
A doua poza de sus in jos. acolo este un Jumper alb setat pe master. Pe fiecare HDD este desenata o schema.

1 răspuns:
| antimulte a răspuns:

Poti, daca stii sa pui unul master si unul slave din setarile de la jumper, se rezolva.
Daca nu stii cu ce se mananca, mergi la service, ca iti ia 10 lei.