| Răcoare_Iulian_1999 a întrebat:

Pot sa-mi cumpar telefon de pe eMAG in rate daca nu muncesc nicaieri si nu am adeverinta de venit? (am 18 ani )

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu poti!
Conditiile sunt foarte clare:
- 18 ani impliniti
- si minim 12 luni de munca cu contract si adeverinat de salarizare
Altfel cum poti dovedii ca poti platii ratele lunare?
Daca parintii tai nu vor sa faca rate pe numele lor, nu-ti ramane decat sa iti ieid e munca si abia dupa 12 luni, cu adeverinta de saraizare, sa mergi sa-ti iei singur telefon.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca nu. poti

| Bondarel99 a răspuns:

Poți sa iei pe numele unui părinte care are serviciu.

| JustmeV a răspuns:

Buna. Nu poti achizitiona nici un produs in rate, doar cand vei avea un loc de munca. Pana atunci poti ruga parintele sa achizitioneze el pentru tine.

| FanCorsa a răspuns:

Pe numele tau in acest caz nu. Trebuie sa ai o sursa de venit pe care sa o declari.