| Emanuel_Cocut_1999 a întrebat:

S7 edge sau a5 2017? Care este mai bun? Care ar avea avantaje mai multe?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Uite https://www.youtube.com/watch?v=K6EMXmOd970
eu personal recomand s7 e mai bun

| T0T a răspuns:

S7 edge, normal.

| anonimg a răspuns:

Uite aici o comparatie: http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7945&idPhone2=8494
S7edge: camera 12/5; filmeaza 4K; 115GB OneDrive; Document editor; 4 GB RAM; no radio.
A5: camera 16/16; nu filmeaza 4K; 0GB OneDrive; Document viewer; 3 GB RAM; radio.
Avantaje si dezavantaje. Nu-mi plac marginile de la S7 edge; dar l-as lua pentru video, ram, pentru cei 115 GB One Drive, si pentru ca poti edita documente(adica ai mersi office. cred).

| Tigrrr a răspuns:

Amandoua sunt foarte bune, dar inloc să-ți iei Samsung mai bine mai pui 100-200lei și-ți iei un iPhone, despre telefonul meu sunt foarte mulțimi ( iPhone 7 Plus ).

| AnduNene a răspuns (pentru Tigrrr):

Frate, mai bine pui 1000 de lei si iti iei iphone 7 plus, adica s7 edge e 2500-2700 de lei, iar eu nu cred ca poti gasi iphone 7 plus la 2800 de lei, nici macar second-hand

| Tigrrr a răspuns (pentru AnduNene):

Atât e s7 edge? laughing)) credeam ca e mai scump