| AmYnAaa a întrebat:

Sa actualizez iOS 10.2 la iphone 6s? Credeti ca e ok? Nu afecteaza cu ceva? Am auzit tot felul de pareri aiurea despre actualizari (tin sa mentionez ca am avut Samsung si recent am trecut pe iphone) Multumesc!

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e nici o problema daca ai actualiza sistemul, e chiar bine sa faci asta
E ca si cum ai tine un calculator mai vechi cu un sistem de operare din 2003 chiar daca poti sa-i pui linistit un sistem de operare mai nou
Nu te lua dupa toti prostii

| Cazacu_Marius_1979 a răspuns (pentru anonim_4396):

Gresesti, odata ce telefonul functioneaza corect, nu are nevoie de update, updateul intr-adevar poate imbunatati telefonul dar in acelasi timp imbatraneste telefonul, fiecare update cere mai multe resurse, fa o comparatie la un iphone 4s cu IOS 6.0 si iPhone 4S cu IOS 9.0 = care se misca mai bine?, un update la telefon se face neaparat cand ai nevoie de acel update, Exemplu: aplicatia Facebook nu mai functioneaza cu IOS 9.0 ci trebuie sa treci la IOS 10. xx, este Marketing pur, tot timpul sa fii nevoit sa schimbi telefonul, trebuie sa fii consumatorul ideal pentru ei. Nu toata lumea e proasta!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cazacu_Marius_1979):

Prin lumea te referi la mine, si ma faci prost, nu?

| Cazacu_Marius_1979 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, practic te-ai referit la mine indirect, pentru ca eu nu fac update la telefon happy

| Cedry2k8 a răspuns:

Sistemele de operare devin din ce in ce mai voluminoase, adica ocupa mai mult spatiu de stocare, si sunt inutile dupa parerea mea. Am avut iPhone 5S si am ramas pe iOS 8.4.1 pana acum 1 luna, fiindca mi-am schimbat telefonul. Asta imi facea telefonul mai special, fiindca toata lumea avea iOS 9 si iOS 10, mie mi se parea mai cool iOS 8-ul fiindca e mai simplu si putin mai rapid. Te sfatuiesc sa nu mai dai update, dar decizia iti apartine.

| Jdjsnshxjxjshdhx a răspuns:

Buna,eu am 6s si pot sa spun ca la fel eram si eu in dubii pana intr o zi cand mi am făcut curaj si l am actualizat.sa știi ca merge foarte bine nu ti face probleme. Eu zic sa încerci.tot ce avansează este din ce in ce mai bun.

| Andrei277 a răspuns:

Si eu am 6s si il las la 9.3.5 am citit foarte multe chestii, ca dupa actualizare multi au probleme cu bateria, prefer sa nu il actualizez, dar fiecare cu parerea lui ~!

| alexander911s a răspuns:

Oriunde am căutat pe internet ( forumuri italiene ) toți scot în evidenţă că actualizarea de 10.2 aduce o problemă la baterie.
"Mulți utilizatori de iPhone s-au plâns că au o problemă la baterie, se stinge când telefonul ajunge la percentuala de 30% sau mai puțin. "
Ţin să menţionez că nu se întâmplă tuturor, şi dacă nu mă înşel nu mai poți face downgrade.
Deci îți propun să aştepţi alt upgrade în care se rezolvă această problemă, aşa nu vei fi la risc.
Numai bine,
Alexander.