| anonim_4396 a întrebat:

Sal,daca fac un id Apple pentru a putea folosii celelalte aplicatii(itunes store, app store, etc) pe iphone 4 imi va cere bani ceva pentru ca am vazut ca tot scrie de un contract,licenta etc si nu sunt sigur daca trebuie sa accept termenii si conditiile ca sa fac acel cont. Vreau sa stiu ce rol are acest cont si daca e gratis sa il fac. Abia am luat telefonul si nu ma descurc deloc, dati-mi raspunsuri cat mai concrete va rog, multumesc!

3 răspunsuri:
| catablondu a răspuns:

Salut, acceptarea termenelor si a conditiilor nu presupune nici un cost. Daca nu accepti nu poti face contul. Nu te costa nimic, decat daca vei cumpara anumite aplicatii care nu sunt gratuite. Sarbatori fericite.

| MudvayneMurderer a răspuns:

Atat timp cat nu cumperi nimic, nu trebuie sa platesti nimic. Si eu am iPhone si mi-a cerut informatiile de pe card inainte sa pot sa imi instalez ceva.