| daniel1ft a întrebat:

Sal TPU!
am un telefon la garantie...astazi l-am scapat in apa daca il duc la service oare il schimba

8 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Dacă telefonul e cumpărat recent de câteva zile atunci da, ți-l schimbă.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Greu de crezut. tfrebuia scoaa imediat bateria, apoi simul, si trantit apoi usor pe un prosop moale, in diverse pozitii, ca sa se scurga cat de mult se poate. si apoi pus la uscat, si cu putin noroc, dupa 2 zile, la remontare, poate sa mearga din nou! Mai depinde si in ce apa l-ai scapat, curata sau murdara.

| NOBODY a răspuns:

Dacă mai este valabilă garanția (care de obicei e de 1 an - doi ), da.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NOBODY):

Se duce inutil, poate doar sa-l desfaca cineva urgent si sa-l usuce cu aer cald, in speranta ca nu s-a ars ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.) Garantia nu acopera si defectiunile suvenite in urma unor contacte cu lichide a partilor electronice din telefon.

2.) Chiar daca stergi bine telefonul, la service gsm o sa-si dea seama fara echivoc, iar asta fara sa-l desfaca, chiar si eu iti pot spune fara sa-l desfac.

Din pacate insa, nu-ti pot spune si cum, este un secret al firmelor.

| BTWIN a răspuns:

Daca le zici ca l-ai scapat in apa te trimit acasa de urgenta.Nu repara nimeni chestii sau ti le schimba daca le-ai stricat tu..chiar daca ai garantie.
Cred ca degeaba mergi, insa poti incerca

| mary2mary a răspuns:

Eu mi-am scapat telefonul in apa luna trecuta...nu eram nici in oras la mine, eram plecata...l-am dus de urgenta la service si i-a schimbat display-ul. Am dat 30 de lei pe repatie. Dupa vreo doua zile n-a mers prea bine (nu-i mergea touch-ul) si i-am scos bateria o perioada de timp, iar dupa mergea perfect. Si acum merge foarte bine ca inainte si sper sa nu mai am probleme.

| Mia1110 a răspuns:

Pai in mod normal daca esti responsabil de acea defectiune reparatia se va face contra cost.
Dar totusi incearca poate ai noroc. happy