| ByeBye a întrebat:

am un telefon zte Cosmote smart share in garantie, l-am scapat pe jos si s-a spart protectia de la ecran si nu mai merge touchscreen-ul... S-ar putea sa il duc sa-mi dea altul nou? sau macar sa mi-l repare. Sau cat m-ar costa la un service?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Daca l-ais spart sau deteliorat fizic, sa fii sanatos. Cei de la cosmote ti-l va inlocui numai si numai daca dispozitivul s-a ars din motive de uzura, s-a stricat el de la piese, etc, dar daca dai cu un cican in el nu te mai poti duce la garantie sa ti-l schimbe.

| ByeBye explică (pentru Jipa95):

Si nu ai idee cam cat ar costa? un ecran nou? deci se vede dar nu mere touchscreen...

| Jipa95 a răspuns (pentru ByeBye):

Se gasesc foarte foarte greu astfel de ecranuri pe net, pana nu te duci la un service specializat sa iti spuna daca mai poate fi reparat, nu ai de unde sa stii.

| ByeBye explică (pentru Jipa95):

Pai asta vreau sa fac dar vreau sa ma linistesc sa vad cam cat ar costa ia mai mult de 30-40 ron?

| Jipa95 a răspuns (pentru ByeBye):

Cred ca ecranul de va duce minim 50-60 ron, plus mana de lucru, pana intr-un milion cu totul presupun.

| ByeBye explică (pentru Jipa95):

Pfff