| andreeaajutor a întrebat:

Buna am un telefon D686 LG si mi s a bulit un difuzor, e adevarat ca l am scapat de 3 ori maxim, dar mi am luat o husa cu magnet, de la ce sa fie oare? telefonul are 2 luni si are garantie! ma costa daca il duc la service-ul du unde l am luat? vreau parere concreta funda
daca am costa cat?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Banuiesti ca de la magnetul de la husa? Nu.De la scapatul pe jos.Nu prea ai grija de el daca in doua luni l-ai scapat de trei ori.

| andreeaajutor explică (pentru darrio2007):

Prima data nici nu l-am scapat eu! iar a 2 oara mi-a alunecat din mana si a treia oara a fost o cazatura superficiala, nici nu o pot numi cazatura.
intrebarea mea este daca se poate reface (repara ) si daca ma costa.

| darrio2007 a răspuns:

L-ai luat de la magazin sau de la service? Daca este in garantie si se dovedeste ca este din vina ta, ti-l repara.Dar contracost.