| Anonymus3000 a întrebat:

Am un telefon Samsung galaxy ace plus si azi s-a jucat sora mea cu el. A incercat sa deseneze codu ala de deblocare dar nu a reusit si din cauza ca a incercat de prea multe ori s-a blocat de tot si acum imi cere contul google pe care nu il mai stiu. Cum fac sa deblochez telefonul. Contul google nu prea mai am cum sa il aflu. Va rog ajutor Dau funda promit

19 răspunsuri:
| Blade82 a răspuns:

Faci alt cont Google de pe un PC si il introduci acolo.

| Razvy77 a răspuns (pentru Blade82):

Dar cum il fac de pe PC?

| 4ndr3i a răspuns (pentru Razvy77):

Nu ai reusit nici pana acum sa l faci? Uite aici un tutorial.(gmail, google, youtube) folosesc acelasi mail.Vezi daca te ajuta cu ceva.http://www.youtube.com/watch?v=erPWQtgPJe0

| Razvy77 a răspuns (pentru 4ndr3i):

Uite te apreciez foarte mult ca vrei sa ma ajuti si am aceeasi problema ca si Anonymus 3000! Eu am cont pe google dar cand sa il scriu la telefon imi zice ca invalid username or password.Ce e de facut?

| 4ndr3i a răspuns (pentru Razvy77):

Pai esti sigur ca e acceasi parola pe care o stii tu?

| Razvy77 a răspuns (pentru 4ndr3i):

Da bineinteles!

| Razvy77 a răspuns (pentru 4ndr3i):

Eu aici mi-am uitat parola si nu o mai tin minte! Uite id de gmail:narcisrazvan77@gmail.com si am schimbat parola de pe PC pe youtube! Dar cand o pun in tel.nu merge!

| 4ndr3i a răspuns (pentru Razvy77):

Totusi incearca sa ti faci alt id

| Skillx a răspuns (pentru Blade82):

Nu trebuie contul facut de pe telefon?

| 4ndr3i a răspuns:

Man ...am si eu o sora ca a ta care a facut acelasi lucru cu telefonul meu.fa ti un alt cont google si rezolva treaba.E cel mai simplu.asa am facut si eu.
Succes!

| Anonymus3000 explică (pentru 4ndr3i):

Pai cum sa imi fac daca telefonul e blocat?

| 4ndr3i a răspuns (pentru Anonymus3000):

Cum a spus si Blade82.fa ti un cont google de pe un PC.

| Razvy77 a răspuns (pentru 4ndr3i):

Dar cum?

| Nicolae_Nycoll_2000 a răspuns (pentru 4ndr3i):

Nu merge

| Fr3ShLalu a răspuns:

Asta mia s-a intamplat si mie dar trebuie net si iti zic eu cum sa faci sa til deblocezi.
suni de pe alt tel
si intri sus la wi-fi...
te conectezi la net gratis si bagi contul google

| Gabriel_Gaby_1999 a răspuns (pentru Fr3ShLalu):

Nu te lasa sa deschizi wi-fi

| Tibi_Achitei_1992 a răspuns:

Ma nu ai cum sa il mai deblochezi acelasi lucru mi s-a intamplat si mie imi cerea id si parola nu ai cummmm deoarece tu trebuie sa intri pe net ca sa intri pe cont si daca telefonul este blocatnu ai cum sa activezi wi fi-ul! stiu e naspa si eu l-am blocat, am facut de pe calc cont dupa l-am introdus nu merge>>>>

| teodor23 a răspuns:

Cel care a zis sa intru pe net cand ma suna cineva nu merge!

| teodor23 a răspuns:

Si mie nu-mi merge sa-l deblochez