| d3javw a întrebat:

Sal TPU,cum pot inchide ecranul fara sa apas pe butonul din lateral de turn on/of, ma intreb daca il pot inchide din meniu pentru ca apasand acel buton de fiecare data se uzeaza repede.

6 răspunsuri:
| terorvlad a răspuns:

Sugerez sa il "uzezi" cu incredere. Daca se strica te va costa aproximativ 10-15 lei sa il inlocuiesti. Am patit la telefonul meu dupa 4 ani

| Cristizz21 a răspuns:

Precizeaza la ce doresti tu sa inchizi ecranul si modelul dispozitivului daca vrei ca cineva sa te ajute.

| d3javw explică (pentru Cristizz21):

Samsung galaxy s2...

| Cristizz21 a răspuns (pentru d3javw):

Da, nu detin si nici nu am detinut un S2, dar din cate m-am "jucat" pe un S2 si din cate stiu, nu se poate in alt mod, sper sa nu gresesc, oricum, acel buton nu se uzeaza atat de usor, stai fara grija, daca nu sufera cazaturi, lovituri etc o sa te tina acel buton cativa ani fiind folosit doar pentru acest lucru.

| d3javw explică (pentru Cristizz21):

Daca tu zici...asa sa fie

| Codrut_Alexandru_1999 a răspuns:

Daca vrei sa nu vada familia (sau cine intra in camera ta ) ce lucrezi etc. apesi repede ctrl alt delete, dar daca te refereai la alt fel de inchis monitorul nu stiu
funda big grin