| Dulshe1988Dulshe1998 a întrebat:

Sal TPU vreau sa achizitionez un Nokia c5-03 ce parere aveti si cum vise pare sa-mi spuneti cate ceva despre el...detali...

Răspuns Câştigător
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
Am vazut ca preturile lui NOU incep de la 400Ron..la 400 ron nu pot sa zic ca este un telefon prost, ci este chiar bun.Dar eu daca as fii in locul tau, daca nu vrei sa mai pui bani, poti chiar mai ieftin, sa iti iei ZTE Blade/Orange San Francisco. Chiar daca nu suna a telefon bun, nici Nokia-urile 2009-2011 nu sunt de laudat.
Marele avantaj al ZTE Blade este ca are Android! Plus, are mult mai mult RAM, memorie interna mai mare (si crede-ma, daca vrei sa iti pui jocuri, 40MB de memorie interna nu o sa te ajute). Are ecran capacitiv fata de cel rezistiv al lui C5-03, il are mai mare, rezolutie mai buna, este mai subtire...singurele avantaje al lui C5-03 ar fi ca are camera mai buna, baterie mai buna si internet mai rapid.
Dar sincer, eu iti sugerez sa mai strangi 250Ron si sa iti iei LG Optimus Black!
Comparatie
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3578&idPhone2=3391
Comparatie 2
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3578&idPhone2=3704

Succes!