| Slai a întrebat:

Sall am si eu o intrebare. Merita cumparat un telefon Allview. Am citit pe numeroase forumuri ca nu-si respecta garantia dar si pareri pozitive despre aceasta firma. Stiu ca e o firma romaneasca care distribuie telefoane din China dar vreau sa stiu pe partea de service. Mai am o tableta Allview ax5 nano q care e acceptabila. Are 10 luni si n-am avut probleme cu ea. Telefonul e nou aparut Allview a5 easy. Vreau sa stiu pareri pozitive si negative despre aceasta firma.

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ce treaba are firma? Legat de garantie, de multe ori nu o onoreaza fiindca nu au ce onora. Toti desteptii dau cu telefoanele de pamint, le fac baie, apoi se pling ca nu le e onorata garantia. Plus de asta, mai sint niste termeni pe acolo care trebuie citit. La baterii din cate stiu ai maxim 6 luni garantie, dar la telefoane/tablete posibil sa nu fie deloc acoperite de garantie. Allview A5 Easy il poti cumpara cu siguranta sub un alt nume direct de prin China, cam tot la banii aia probabil. Vezi pe DX sau Chinavasion, de exemplu.

| AvalohAlyn a răspuns:

Eu am si telefon si tableta de la Allview si sunt foarte multumit de ele.La tableta aparuse o problema cu incarcatorul si baieti dib service au rezolvat-o repede si bine.In rest nu au aparut probleme si sunt extrem de multumit de telefon.Merita sa iti iei ceva de la Allview, te asigur, performantele sunt multumitoare.Eu chiar recomand aceasta firma
Numai bine.

| readdevil a răspuns:

Pro: are un raport calitate-pret foaarte bun

contra: de ce sa il faca sa semene cu Iphone...

| vladozzy a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa ti cumperui un Samsung sau un LG, deoarece acestea sunt firme mai seroase si mai bune. Apropo, telefoanele Allview se strica cam repede si sa nu ti iei iphon.E foarte scump, e mai greu de folosisit si este sensibil la cazaturi.