| anonim_4396 a întrebat:

Sall, am un telefon LG-T385b si nu pot sa trimit mesaje. Mi le tot baga la,, De trimis,, si scrie,, Aşteptare,,. Iar dupa cam 10 minute imi scrie,, Esuat,,

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, este greşit/modificat numărul Centrului de mesagerie ( să-l verifici ).

De asemenea, să verifici şi setările mesageriei...

Dacă NU rezolvi aşa, atunci să refaci setările mesageriei şi de internet, în funcţie de reţea.

Eventual, poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ) din Meniul telefonului.

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Sau duci telefonul la un Service.

Toate cele bune.

| Kaennox a răspuns:

Te poti duce la un service, sau mai bine la Vodafone/Orange/cosmote/ce ai tu acolo...si sa ii spui ca nu poti trimite mesaje si iti spune si cum SAU fa ce a zic brusuc001 SUCCES!