| Brancardierii a întrebat:

Ce parere aveti de Produse resigilate de la eMAG? respectiv telefoane mobile? merita cumparate? adica. sunt in stare perfecta cum scrie in descriere sau sunt zgariate rau, defecte etc.
Funda!

Răspuns Câştigător
| alexy19a a răspuns:

Deci: Produsele resigilate sunt cele la care le-au fost rupte cutiile, sau le-au returnat la altii inapoi. Nu nu e nici o problema, telefonul care vrei ca tu sa ti-l iei nu are nimic, doar ca e resigilat, adica nu are cutiia lui originala(a mai fost ambalat inca o data) acum stii? Calitatea este tot acceasi numai pentru ca sunt fitosi din astia care nu stiu ce fac eMag le vinde cu 40-50 de lei mai putin. Ele sunt in stare buna,de oarce eu daca comand ceva si e nou nout,si vreau sa il dau inapoi si e desfacut bla, bla. Ei au un fel de cablu de date si iti spun daca are defecte. Si daca telefonul care eu vreau sa il returnez arata foarte urat pe dinafara(zgariat, murdar, neintretinut) curierul de la eMag are dreptul sa nu ti-l primeasca pentru ca nu a fost intretinut. Deci in final e cam tot acceasi deoare nu are doar cutia originala si e pus in alta cutie, garantia e tot aia, termenul de returnare la fel. Sper ca te-am ajutathappy!

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Eu am luat o placa video pentru un prieten, a fost super, si are si garantia full la ea. Oricum poti returna produsul daca nu iti place, deci poti apela la eMag cu incredere. Vezi ce zice VisUrat(sebastianbargau.ro) de resigilatele de la eMag, el a luat de mai multe ori si mereu a fost OK.

| Konata a răspuns:

Buna, produsele de la eMag sunt foarte bune si nu sunt sgariate.

| DraGfirE a răspuns:

Sincer sa fiu majoritatea din orasul meu cumpara de pe eMAG si is foarte multumiti si in plus ti-l arata curierul de fata de tine ca merge si toate alea.

| Vivianaaa255 a răspuns:

Am o colega care a avut un LG cu touch-screen, si s-a gandit sa'si dea comanda de alt telefon. Si-a data comanda de la eMAG de un Samsung Galaxy S, care i'a venit in perfecta stare de functionare+accesoriile telefonului.(casti, incarcator, cablu' de date, card de memorie 2GB.
Dupa parerea mea, este un site de incredere, in comparatie cu altele.