| GeorgeGabriel20001 a întrebat:

In urma cu 2saptaman Caravana Digi Mobil a ajuns la mine in localitate. Incantat de oferta am decis sa-mi achizitionez un abonament la 15lei + un telefon Mobil in rate 20lei/luna +75lei avans. Problema este ca contractul l-am facut,cartela mi-au dat-o pe loc dar telefonul nimic... Sunt curios daca a patit cineva ceva asemnator cu ei...(inca mai astept pana voi suna la ei, deoarece am mai auzit zvonurii pe net precum ca ei nu sunt foarte rapiz in a satisface comenzile. Multumesc!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
Bula
| Bula a răspuns:

De obicei, la asemenea promotii se fac multe contracte, in urma carora se face comanda la toate telefoanele si alte echipamente, de la fabrica (de obicei, din China). Deoarece o comanda trebuie sa aiba un numar minim de bucati cerut de producator, este posibil ca intregul demers sa fie de durata a cateva saptamani.
China fiind departe, si comenzile facute la magazinele lor online se livreaza in 2-3 saptamani, uneori chiar mai mult.
Poti da un telefon la serviciul clienti, spui datele de contract si ii intebi cand va ajunge coletul.

3 răspunsuri:
| Ironwin a răspuns:

Cand ai facut abonamentul ce au spus, in cat timp vei primi telefonul si prin ce metoda? Daca acel timp a trecut, nu ezita sa suni sa le readuci aminte, oricum intr-adevar este recunoscut faptul ca nu livreaza la timp. Eu personal am asteptat 3 luni un modem de la ei.

| GeorgeGabriel20001 explică (pentru Ironwin):

Ei au spus ca in maxim 7-8 zile...telefonul va ajunge prin curier

| StigmatA a răspuns:

Du-te la sediu la digi sau rcs-rds si explica-le asta

spune-ne dupa ce raspuns ai primit de la ei