| CristiMC a întrebat:

Salll Vreau sa-mi cumpar un telefon dar nu pot sa ma decid intre not 3 si s4 sad cine ma ajuta sa aleg cu argumente dc ala si nu cela lant primeste funda! happy

Răspuns Câştigător
| andutzu2000 a răspuns:

Pai note 3 daca vrei un phablet. In primul rand 3 GB RAM in loc de 2 de la S4, 32 GB memorie flash fata de 16, procesor de 2, 3 Ghz Snapdragon 800 fata de 1, 9 Ghz Snapdragon 600 si Andreno 330 fata de 320 in rest camera este la fel la ambele modele, bateria suficient de buna la ambele modele. Nu zic ca S4 nu este bun, dar daca vrei sa dai mai multi bani si sa ai un telefon care sa te tina de acum incavreo 6-7 ani i-ati note 3.
Mai multe aici --> http://www.pcgarage.ro/compara/736684,874525

2 răspunsuri:
| MeConstantine a răspuns:

Note 3 -> Mai mare, mai practic, tine bateria mai mult si este mai rezistent.

| TheTimeKiller a răspuns:

Note 3 are 32gb memorie, 3 GB ram, un ecran foarte generos, procesor mai puternic si mai prietenos cu telefonul(in sensul ca s800 nu se incinge la fel ca s600). Ai doar avantaje la note3. Dar daca ti se pare mare, este bun si s4, ai si avantajul pretului, fiind mai ieftin.