| Andrei1499 a întrebat:

Salt TPU!
Ce telefon mi-ati recomanda?
Vreau sa tina mult bateria, sa ma pot juca pe el, sa pot intra pe net....etc.!
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| RagingZeus a răspuns:

Bateria dureaza cat dureaza, acum la ce ai enumerat tu acolo, nu te astepta ca vreo baterie sa faca miracole pentru tine. As spune ca prin jocuri, internet, etc, bateria nu o sa tina mai mult de 2 zile la orice telefon ti-ai lua.

Eu personal am HTC Desire, telefonul este destul de plin cu melodii, jocuri, etc, si bateria imi tine maxim 1 zi daca ma joc mult pe el, ascult muzica in continuu, de genu.

Totodata, cumpararea unui telefon mai tine si de sistemul pe care ti l-ai dori, astfel ai putea taia din lista de posibilitati un numar mare.
De exemplu ai putea opta pentru sistemul android.

Nu stiu ce sa iti spun acum, depinde daca il iei cu banul jos, sau prin abonament. Daca il iei prin abonament, atunci la fel ai deja o selectie a posibilitatilor.
Apoi te poti duce la magazin, prezinti dorintele si asteptarile si ei iti sugereaza anumite modele care ti s-ar potrivi. SIncer dupa mine ai face mai bine sa ii consulti pe vanzatori decat pe lumea de pe TPU.

3 răspunsuri:
| danrebelu2008 a răspuns:

Mai depinde
pentru sa fie rezistent s sa tina bateria recomand Nokia e 5 il am de 2 ani si tine cam 1zi daca stau numai pe youtube s ma uit la video in + el are s economisire energie si o sa tina mult mai mult

| MaiusDLB a răspuns:

Sall eu unu ti-as spune sa iti iei un iPhone 4S sau 4 k la astea tina bateria ff mult sincer si te poti juca k el si poti sa intri si pe net si faci ce vrei pe iPhone e un tfl ft ft bun dar sa nu iti iei iPhone 3 sau 3GS k astea se incinge de zici ca ia foc sincer. bafta sper ca ti-am fost de foloswinking

| Funkymeandyou a răspuns:

Samsung Corby! Eu am si are o baterie foarte buna 1Ma joc mereu si stau foarte mult dar bateria nu se consuma! Eu il recomand!