| laurentiu345345234 a întrebat:

Saltu TPU vreau sa-mi cumpar un telefon gen Samsung galaxy note 3 ce parere aveti sau sa-mi recomandati alt telefon(smartphone) dau funda astept raspunsul.

Răspuns Câştigător
| stroedaniel13 a răspuns:

Salut,

Eu unul sunt fan Galaxy note 3 si ma bucur ca ai pus aceasta intrebare. Haide sa ii facem impreuna o analiza:

Avantajele acestui telefon, din punctul meu de vedere sunt urmatoarele:

-are un proceosor foarte mare, quad core, care functioneaza la o frecventa foarte buna (2300), lucru care il transforma intr-un gadget mult mai performant decat multe tablete disponibile pe piata la ora actuala.

-are gps

- vine cu ultima versiune de android instalata

- camera de 13 mp care face niste poze excelentela o rezolutie de 4128 cu 3096

- are foarte multi senzori, nu am mai vazut la niciun telefon atat de multi pana acum: barometru, temperatura, umiditate, giroscop

-este unul din putinele telefoane cu ecran Full HD

Ca orice telefon, are si punctele lui slabe, iar eu am identificat trei importante:

In primul rand este foarte mare, lucru pe care eu il consider un dezavantaj dar poate altcineva poate reprezenta un avantaj pentru ca se poate uita mai bine la filme de exemplu

In al doliea rand mi se pare putin cam greu

Iar in al 3lea rand este vorba despre baterie care nu va tine foarte mult. Din cauza tuturor lucrurilor pe care acest telefon le poate face, bateria este consumata relativ repede.

Iti recomand sa arunci o privire si peste parerile celor care l-au cumparat deja. Le gasesti aici: http://bit.ly/18xZwVR

Răspuns utilizator avertizat
| stroedaniel13 a răspuns (pentru laurentiu345345234):

Dupa cum poti vedea, telefonul vine cu o baterie de 3200 mah iar asta inseamna destul de mult. Totusi datorita performantelor pe care le poate atinge acest telefon se va consuma mai repede.

Estimez ca mai mult de o zi (in care vei folosi telefonul la modul mediu spre high) nu te va tine.

Oricum. poti sa il comanzi, sa il folosesti cateva zile. iar daca nu esti multumit sa il returnezi.

Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat