| GrigorasAlex199 a întrebat:

Salu TPU. Vreau sa imi iau un iphone 7 sau 6 plus, doar ca nou costa prea mult..si ma intreb daca este sigur sa cumpar de pe olx de exemplu, vreau sa fiu sigur ca telefonul este original si ca nu are nici o defectiune mai grava

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De pe OLX nu poti fi sigur de nimic.

| anonimg a răspuns:

Majoritatea iPhone-urilor de la mâna a doua au conturi de iCloud (adică email cu parolă ca la telefoanele Android; numai că iPhone-urile chiar formatate nu li se mai pot șterge conturile așa cum se șterge la telefoanele cu Android).
Deci nu îți cumpăra iPhone la mâna a doua. Ci cumpara-l nou din magazin.

| alessia5158 a răspuns:

Cumparand de pe Olx, orice risc este posibil!

p.s. Iata un utilizator TPU care se plange de patanie : https://www.tpu.ro/......y-s8-mi-a/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cumpără după OLX! Primești cele mai mari țepe!

Răspuns utilizator avertizat