| anonim_4396 a întrebat:

as dori sa va intreb daca merita sa cumpar un iphone 5 la mana a doua cu 600ron. Ideea e ca baiatu de la care vreau sa il cumpar a spus ca trebuie sa i se schimbe bateria (cica nu dureaza prea mult) si sa se curete difuzorul (cand vorbesti la telefon auzi cam incet, dar in rest se aude tare, la muzica fac referire). Daca pun castile se aude ok.
Ce ziceti? Se merita? Cam cat ar costa sa schimb bateria si sa curete difuzorul la un service? (Telefonul nu e spart si e original)
Ofer fundita xD

5 răspunsuri:
| blAster85 a răspuns:

Eu as spune sa nu te risti, il stii bine pe baiat? Poate avea si ceva probleme de soft telefonul, in locul tau as lua altceva nou in pretul ala, dar daca vrei iphone, tu decizi.

| MaybeJustMe a răspuns (pentru blAster85):

Il stiu bine, sta in apropiere. L-am probat nu are vreo problema cu softul, doar bateria si difuzorul cand vorbesti la el. Altceva nu imi trebuie, momentan am Samsung galaxy grand neo, ziceam sa trec pe la iphone sa vad cum se descurca.

| Seby_Damian_1997 a răspuns:

Eu zic sa nu il iei, mai bine cumpara unul nou de banii aia sau daca dispui de un buget mai mare cauta alt telefon dar de preferat sa il cumperi nou!

| MaybeJustMe a răspuns (pentru Seby_Damian_1997):

Si cum pot sa cumpar unul nou de acesti bani? Nou e mai scump...

| Seby_Damian_1997 a răspuns (pentru MaybeJustMe):

Eu m-am referit sa cumperi un alt model de telfon cae sa fie nou, nu m-am referit la ipone. iphone 5 nou este cu 1500 lei!