| Xenoverse a întrebat:

Acum 2 luni mi-am luat un smartphone Samsung Galaxy A5 si a inceput sa i se descarce bateria tot mai des cand e pe standby, l-am pus pe modul de economisire si tot asa se intampla, ati patit si voi asa ceva, daca da explicati-mi cum sa scap de problema asta enervanta, dau funda celui care da cel mai bun raspuns.

6 răspunsuri:
| Legion7X a răspuns:

Resetează setările din fabrică și formatează bateria din nou.

| Xenoverse explică (pentru Legion7X):

Sa-l resetez stiu dar sa formetez bateria nu stiu, imi poti explica.

| Legion7X a răspuns (pentru Xenoverse):

Probabil că imediat după ce ai cumpărat tell te-ai pus călare pe el în timp ce se încărca să butonezi bateria fiind nouă.
Încearcă să resetezi tel și după ce l-ai resetat încarcă bateria complet și nu umbla deloc pe tel lasă să se descarce în ciclul ei. Nu te juca jocuri, nu intra pe Facebook decât apeluri, ai voie iar toate astea pentru o singură zi încearcă nu garantez deoarece tell ar putea avea și ceva dar încearcă varianta mea că nu te costă nimic.

| Xenoverse explică (pentru Legion7X):

Daca o sa imi mearga cum zici tu, o sa ai o funda mare de la mine.

| Xenoverse explică (pentru Xenoverse):

Nu a mers din pacate, inseamna ca bateria e defecta.

| toniDRA a răspuns:

E in garantie. Du te cu el la service. N ai ce sa i faci. Mai mult ca sigur trebuie schimbat acumulatorul.