| Fotbalistul123 a întrebat:

Prin noiembrie mi.am cumparat un Samsung galaxy express 2. Sunt super multumit de el. Merge repede, memorie destul de mare, în fine. Problema e ca se descarca foarte repede. Am tot zis ca o sa.si revina.... Daca de exemplu la 10 seara îl scot de la incarcat, dimineata urmatoare îl găsesc cu 80 sau chiar mai puțin. Deci consuma 20% pe stand by....
Mentionez ca luminozitatea o tin mica și modul de economisire activat mereu.
Dau FUNDA celui mai util raspuns

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Intra la setari, baterie si vezi ce a utilizat cel mai mult bateria. Si pune un print screen aici.

| Fotbalistul123 explică:

Nu am aplicatii active. Le închid dacă nu le folosesc. și am formatat bateriea când l.am cumparat. ( e nou)

| Kribzoner a răspuns:

Salut happy sfatul meu ar fi sa ii formatezi bateria. Am un galaxy s3 care facea exact la fel. I-am descarcat bateria de tot pana s-a inchis, dupa care l-am lasat 12 ore la incarcat. Acum peste noapte abia se descarca 2, 3 %.
Sper sa mearga si la tine big grin bafta

| mihaimercenaru a răspuns:

Depinde de unde ai cumparat telefonul daca este nou inseamna ca ai aplicatii deschise cum ar fi wi_fi activat in permanenta sau aplicatii care trebuie sa isi faca actualizari de pe net, meteo, etc. Daca este sh schimba bateria