| Romeo666 a întrebat:

Salut.Acum 2 săptămâni am vărsat un suc de la McDonald’s și aveam in geanta Glovo un Samsung Galaxy A21s și când am venit acasă l-am scuturat și pus in orez și pe urma a mers perfect dar dimineața s-a închis și nu mai pornește.Ce as putea sa ii fac sa mai meargă iar? Mentionez ca el vibrează când îl ridic de jos de pe masa etc dar nu se aprinde.Mentionez ca sunt curier Glovo.Am văzut ca cineva a spus sa îl spăl și sa ii scot tava unde pui cartela sim și sa îl lași la uscat.Credeți ca merge acest lucru chiar dacă a trecut 2 săptămâni?

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Telefonul este al tau? Sau era de serviciu? Placa de baza a telefonului s-a dus din momentul in care a intrat suc in el, nu merita reparatia ca va costa cît unul nou.

| VoidEternal a răspuns:

Poate daca l-ai fi spălat imediat după ce l-ai udat cu suc, ar mai fi mers. Poate. Ideea e că tu ai uscat sucul și a mers dar acidul a corodat circuitele. Iar procesul asta a durat câteva ore. Eu l-as duce la un service, poate mai poate fi reparat.

| Brizbriz a răspuns:

"Am văzut ca cineva a spus sa îl spăl"
wow, adica sa il strici SIGUR

singura solutie reala e la service, unde or sa il bage in baie de ulei si apoi usuce cu ultrasunete

| Crackman a răspuns:

Nu mai ai ce sa ii faci, mai bine iei unul nou inainte sa il duci la reparatii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa-l bagi la incarcat.
Si eu am patit-o cu un telefon care mi-a scapat intr-un lac, s-a udat, l-am bagat peste noapte in orez iar a doua zi doar vibra dar nu se aprindea ecranul.
L-am bagat la incarcat si imediat i s-a aprins ecranul.
Poate functioneaza si la tine.

| literallythesamebruh a răspuns:

Problema este de la display, după părerea mea. Am un prieten care a avut aceeași problemă cu un Galaxy A12, și chiar dacă după ce l-a uscat cu uscătorul de păr (lucru COMPLET nerecomandat), acesta tot a mers, după o perioadă în care display-ul nu a mai afișat deloc. Acum fiecare cu norocul lui. happy

| newaccountbye a răspuns:

Sigur nu l ai mai scăpat pe jos zilele astea? Sigur e din vina display ului, am pățit o tot cu un Samsung.

| Romeo666 explică (pentru newaccountbye):

Da 100% nu a fost scăpat pe jos

| Gheorghe34 a răspuns:

Poate sa fie ars displeyul