| lilskies a întrebat:

Salut, am abonament de 1 an și 2 luni 40 de lei lunar smart 8
Care e mai avantajoasă prepay sau abonament?

Răspuns Câştigător
| CatalinB11 a răspuns:

Din punctul meu de vedere prepay e cea mai avantajoasa cale. In majoritatea retelelor de telefonie, pentru 5 euro pe luna ai minute si sms nelimitate. Eu sunt pe Telekom si am 60 de GB lunar pentru trafic de internet. Abonamentele intotdeauna mi s-au parut facute sa stoarca bani din buzunarul clientului.

2 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Si eu am ajuns la concluzia ca prepay e mai avantajos pentru client. Abonamentul e mai avantajos pentru firma de telefonie.

| CatalinB11 a răspuns (pentru Yuoia):

Exact!