| Sucigan_Razvan_1999 a întrebat:

am achizitionat o unitate dupa altex,as dori sa stiu daca pot instala peste linux un windows 7, fara sa pierd garantia.

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Garantia e pentru piese. pentru ceea ce contine unitatea. in cazul in care vei avea vreo problema in acest sens cred ca numai o persoana anormala ar putea sa iti spuna ca o piesa din pc s-a defectat pentru ca ai instalat windows.
faptul ca ai linux e din cauza ca e free, deci se presupune ca pc a iesit la un pret mai scazut. daca ar fi avut o licenta de windows, te-ar fi ars bine la pret. asa ca poti instala fara probleme windows7.

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat