| paulmicutz a întrebat:

Am un LG l5 ll(2) si l-am scapat astazi dar s-a crapat putin la butonul din mijloc. inca am garantie la el. ce sa fac sa il repar cumpar display nou sau il trimit la Bucuresti ca sa nu pierd garantia

5 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Garantia nu o sa ti-l acopere pentru ca s-a stricat din cauza ta. Asa ca daca il trimiti la Bucuresti o sa iti ceara bani sau nu ti-l repara si punct. Si ce treaba are un display nou daca tu zici ca ai doar un buton crapat putin?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumperi display nou daca l-ai scapat jos.Dac era o defectiune si nu mergea, atunci puteai sa-l schimbi. Asta e.

| hp8510p a răspuns:

Daca te duci cu el asa bulit la garantie o sa-ti anuleze garantia.Vezi si tu cum faci

| petre059 a răspuns:

Oricum platesti, nu iti da garantie pentru telefoane lovite..., garantia o ai pentru buna functionare a lui, asa ca repara-l unde stai, ca daca il trimiti la Bucuresti poti sa-l mai vezi peste 2-3-4 luni

| daianaandriana a răspuns:

Daca il ai in garantie poti sa te duci cu el sa til repare..asta e parerea mea. happy sper ca ti-a fost de folos. happy :*